2015 m. balandžio 23 d., ketvirtadienis

KAIP PASIGAMINTI NATŪRALŲ SAUSĄ FITO ŠAMPŪNĄ PLAUKAMS.


Mūsų laikas labai suspaustas ir norint visur suspėti sutaupyti laiko ,,tam yra keletas senų liaudiškų gudrybių kurios padės sutaupyti laiko ir bus gydomoji kvapni priemonė jūsų plaukams.
SUSAS PLAUKŲ ŠAMPŪNAS
ar esate apie tai girdėję?
Sausas tai reikškia jam nereikalingas vanduo.
Dar gilioje senovėje mūsų promočiutės mokėjo taupyti laiką ir žinojo kaip auginti gražias kasas ,,gražios kasos buvo merginos kraitis ..
Sauso šampūno sudėtis labai paprasta, be to šiais laikais nėra problemos jį pasigaminti, nes mes turime kavamales kurios palengvina pirmykštį sunkų protėvių darbą. Šampūno paruošimas tikrai paprastas.
Mums reikės:
1 valgomas šaukštas kviečių gemalų,
1 valg š. ajero šaknų
1 valg. š. lakišiaus žolės
visi komponentai turi būti gerai išdžiovinti..
kavamalė , sietas ir gera nuotaika, viską gerai sumalame kavamalėje ir išsijojame per tankų sietą.
galite ir nepersijoti, bet aš nenoriu pažeisti plaukų ir galvos odos stambiais trupiniais.
iš stambesnių sumaltų trupinių galima bus pasidaryti kūno šveitiklį ,,taip kad niekas neprapuola.
Gerai sumaišėme ir pasiruošiame plaukų plovimui be vandens.
šis šampūnas gerai sunaikina galvos riebalus todėl plaukai ir riebaluojasi, tiks tiems kas kenčia nuo riebių plaukų ir priversti plaukus plauti kas dieną.
Ką daro šis šampūnas , sėlenos, sugeria riebalus,ajerai suteikia gerą kvapą ,lakišius dezinfekuoja galvos odą ir plaukus.
Pradžiai užpilame nedaug mišinio ant plaukų šaknų, paėmę rankšluostį gerai išmasažuojate galvos odą,būtinai pasilenkę žemiau juosmens, įtrinate mišinį tarsi šluostytumėte šlapius plaukus, taip suaktyvinama kraujotaka pamaitinami plaukų svogūnėliai,be to nebyra į akis ..
Gertai masažuojate 2-3 min, galima vis pridėti mišinio ant visų galvos vietų, kad plaukai ir galvos oda lygiagrečiai gautų šio nuostabaus šampūno..
po to reikalingas geras plaukų šepetys kad gerai iššukuotų plaukus ,šukuojate pasilenkę ant kriauklės ar vonios, kad nepribarstyti ir neprišiukšlinti.. Gerai iššukuoti plaukai blizga ir tampa purūs,jų pasidaro didesnė apimtis.be to plaukams tai geras gydymo masažas su pamaitinimu..
štai ir viskas
Sausu šampūnu ištisai naudotis nepatariu, reikia kas kiek laiko išplauti plaukus vandeniu, su namuose pasigamintu šampūnu su žele -medaus-kiaušinio trynio ir vitamininio aliejaus ,,kaip namuose pasigaminti šampūnus rasite grupės archyve..

2015 m. vasario 19 d., ketvirtadienis

Liaudiški receptai gydyti egzemai: ką patarė aiškiaregė Vanga?

Liaudiški receptai egzemai gydyti:

1. Sumaltą ąžuolo žievę užpilkite verdančiu vandeniu – 1 stiklinei maltos žievės reikia 1 litro vandens. Ant silpnos ugnies įkaitinti iki virimo, pridėti po pusę stiklinės lakišiaus ir kraujažolės, išjungti ugnį ir uždengus dangčiu leisti pastovėti 15 minučių. Kai tik mišinys atvės iki pakenčiamos temperatūros, įkišti į jį egzemos pažeistas rankas ir laikyti, iki visiškai atšals. Po procedūros rankų nešluostyti, palikti, kad pačios nudžiūtų.
2. 5 proc. šaltalankių aliejaus tepalas greitai sumažina pabrinkimą, perštėjimą ir niežulį. Vidinis šaltalankių aliejaus vartojimas po 2 ml per dieną paspartina sveikimą.
3. Daug kam egzemos padėjo atsikratyti senovinis tepalas iš kiaušinio trynio. Kietai išvirkite kiaušinius (kuo didesnis pažeistas odos plotas, tuo daugiau kiaušinių prireiks). Išimkite trynį, pasmeikite ant virbalo ar šakutės ir pradėkite tirpdyti virš žvakės liepsnos. Iš trynio pradės išsiskirti skystis, kurį reikia surinkti į atskirą indelį. Šituo „tepalu“ ir reikia patepti egzemos pažeistas vietas, iš viršaus uždengti vaškuotu popieriumi, kad tvarstis nesugertų gydomojo skysčio, ir užvynioti bintu. Tvarstį keisti geriausia du kartus per dieną, kol visiškai pasveiksite.
4. Atsikratyti egzemos padeda ir toks žolių mišinys. Lygiomis dalimis sumaišykite kiaulpienės šaknis, krapų sėklas, cikorijos šaknį, pridėkite dvi dalis šaltekšnio žievės. Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline vandens. Įkaitinkite iki virimo, sumažinkite ugnį iki minimalios ir troškinkite uždengtą 20 minučių. Tada išjunkite viryklę ir palikite dar 10 minučių. Nuovirą perkoškite, įpilkite vandens, kad būtų pilna stiklinė. Po stiklinę gerkite tris kartus per dieną. Kad būtų skaniau, galima įdėti šaukštelį medaus.
5. Jeigu egzema itin užleista, rekomenduojamas toks mišinys: sumaišyti 30 g juodųjų serbentų uogų, 20 g miško žemuogių, 10 jaunų blindės ūglių ir gerai sutrinti iki vientisos masės. Uogos turi būti šviežios ir prinokusios. Užtepti pažeistus odos plotus ir nakčiai apibintuoti.
6. Nuo egzemos neblogai padeda ir aromatinės žolelių vonios. Išvirkite nuovirą iš pušų šakelių, šeivamedžio, kraujažolės, takažolės, snapučio ir gysločio ir pilkite jo į šiltą vonią. Santykis – 1 litras nuoviro 10-čiai litrų vandens.

7. Ypatingą receptą nuo egzemos yra pasiūliusi garsioji aiškiaregė Vanga, bet, kad juo pasinaudotumėte, teks palaukti pavasario. Priskinkite jaunų beržo šakelių su pumpurais, užpilkite vandeniu ir užvirinkite. Tada atvėsinkite nuovirą ir panardinkite į jį pažeistas vietas. Procedūrą kartokite triskart per dieną, šildydami vis tą patį nuovirą. Vangos įsitikinimu, beveik visas egzemos rūšis galima išgydyti dar vienu ypatingu skysčiu. Gegužės mėnesį guobos pumpuruose atsiranda skystis, kuriuo reikia tepti problemiškas odos vietas.

8. Senas receptas nuo egzemos ir dedervinės – „laikraštinė derva“. Paimkite paprastą laikraštį, kietai suvyniokite, padekite ir laikykite po šalta lėkšte (ją geriausia iš anksto atšaldyti šaldiklyje). Dūmai nuo popieriaus kils į viršų ir kondensuosis ant šalto lėkštės paviršiaus, virsdami juoda klampia medžiaga. Šia „derva“ ir reikėtų tepti problemiškas vietas.

9. Jeigu kas sergat šia liga, tai prisirinkit vasarą baltažiedės notrelės ( dilgėlės, kuri nedilgina ), pasidarykit nuovirą ir mirkykit rankas, plaukit išbertą galvą. Labai padeda.

10.  9 proc. actas lygiomis dalimis sumaišytas su aliejumi ir kiekvieną vakarą tepam pažeistas vietas ar mirkom rankas, pradžioje perštės, bet vėliau dings niežėjimas ir deginimas. Po savaitės nei žymės neliks.

2015 m. sausio 31 d., šeštadienis

Alijošiaus kondicionierius plaukams


Išspauskite sultis iš 2-3 didelių alijošiaus lapų, jas sumaišykite su 100 ml vandens, įlašinkite keletą lašų ricinos aliejaus. Mišinį supilkite į buteliuką su purkštuku (jų galite rasti daugumoje parduotuvių, prie augalų priežiūrai skirtų prekių). Šiuo kondicionieriumi apsipurkškite išplautus, drėgnus plaukus ir palikite juos natūraliai išdžiūti, nuskalauti nereikia.
Plaukai bus paklusnesni, glotnesni, tai puiki pagalba skilinėjantiems plaukų galiukams (ant jų galite užsipurkšti kiek daugiau priemonės).
---------------------------------------------------------------------------------------
Siekiant sustiprinti plaukus praktikuojami alijošiaus gydymo būdai:
■ Alijošiaus lapus virintu vandeniu, apdžiovinti bei 10 dienų laikyti tamsioje vėsioje vietoje. Tada susmulkinti alijošiaus lapus, masę sukrėsti į kelių sluoksnių marlę ir išspausti sultis. Po to pašildyti jas iki virimo ir perkošti. Šiomis alijošiaus sultimis įtrinti galvos odą. Vartojama plaukų stiprinimui ir jų augimui;
■ Sumaišyti 2 arbatinius šaukštelius alijošiaus minkštimo su 120 ml ramunėlių užpilu. Šis vaistažolių mišinys minkština plaukus;
■ 8-10 alijošiaus lapai, 400 ml vandens. Tada alijošiaus lapus nuplauti, susmulkinti, užpilti vandeniu, suplakti plakikliu ir perkošti. Vėliau energingai masažuojant, šią priemonę įtrinti į galvos odą ir palikti 5 minutėms. Po to išskalauti plaukus šiltu vandeniu. Šis plaukų balzamas su alijošiumi stiprina plaukus;
■ Rekomenduojama vartoti alijošiaus linimentą plaukų slinkimui stabdyti;
Alijošiaus linimentas: 78 dalys alijošiaus sulčių, 11 dalių ricinos aliejaus, 0,1 dalies eukalipto eterinio aliejaus ir 11 dalių emulsiklio. Alijošiaus linimentu tepti pažeistas odos vietas arba galvos odą.
■ Rekomenduojama naudoti kaukę su alijošiumi, nes maitina plaukus;
Kaukė su alijošiumi: 10 ml alijošiaus sulčių, 10 ml ricinos aliejaus, 1 valgomasis šaukštas medaus. Alijošiaus sultis sumaišyti su ricinos aliejumi, pridėti medaus ir gerai išmaišyti. Tada plaukus patepti alijošiaus kauke, užsimauti polietileninę kepuraitę, apvynioti rankšluosčiu ir užsimauti vilnoninę kepuraitę. Po 30 minučių ištrinti galvą šampūnu ir šiltu vandeniu.
■ 1 valgomasis šaukštas alijošiaus sulčių, 1 arbatinis šaukštelis česnako sulčių ir 1 valgomasis šaukštas medaus. Tada viską gerai išmaišyti, į 1 valgomąjį šaukštą šio mišinio įmušti kiaušinio trynį ir perskyrus plaukus pas sklastymą, įtrinti galvos odą. Paskui aprišti galvą klijuote bei šilta skarele, o po 20 minučių plaukus gerai išskalauti. Vartojama esant plaukų slinkimui;
■ 1 valgomąjį šaukštą citrinų sulčių sumaišyti su vieno svogūno sultimis, 1 valgomuoju šaukštu ricinos aliejaus ir alijošiaus sultimis, kurias išspausti iš 100 g alijošiaus lapų. Gautu mišiniu įtrinti galvos odą, plaukus pridengti polietilenu, apmutūriuoti rankšluosčiu, po valandos galvą išplauti. Šią gydymosį procedūrą daryti kartą per savaitę keletą mėnesių. Ši procedūrą stabdo plaukų slinkimą;
■ 1 valgomąjį šaukštą medaus sumaišyti su 1 valgomuoju šaukštu alijošiaus sulčių, 1 arbatiniu šaukšteliu česnakų sulčių ir kiaušinio tryniu. Gautą košelę įtrinti plaukų šaknis, po 20 minučių plaukus gerai išplauti. Tada plaukus aptepti kiaušinio tryniu, truputį palaukti ir vėl išplauti. Ši medaus kaukė vartojama esant sausiems plaukams;
■ Rekomenduojama naudoti plaukų kondicionierių su alijošiais plaukų augimui skatinti;
Plaukų kondicionierius su alijošiumi: 20 ml alijošiaus sulčių, 20 g garstyčių žiedų medaus, 1 kiaušinio trynys, 1 arbatinis šaukštelis česnakų sulčių. Tada medų ir alijošiaus sultis sumaišyti ir 1 valgomąjį šaukštą mišinio sumaišyti su kiaušinio tryniu bei suplakti į vientisą masę. Paskui galvos odą patepti paruošta priemone, sušukuoti plaukus, apvynioti rankšluosčiu, užsimauti polietileno arba vilnoninę kepuraitę. po 20 minučių skalauti plaukus šiltu vandeniu be šampūno.
■ Rekomenduojama naudoti balzamą su alijošiais plaukų stiprinimui;
Balzamas su alijošiais: 8-10 alijošiaus lapų, 400 ml vandens. Tada nuplauti alijošiaus lapus, susmulkinti, užpilti vandeniu, plaktuvu suplakti ir nukošti. Aktyviai masažuojant patepti galvos odą gauta mase, laikyti 5 minutes ir nuplauti šiltu vandeniu.
■ Maitinanti kaukė, plaukams susilpnėjus po cheminės šukuosenos. Gerai išmaišyti 1 valgomąjį šaukštą alijošiaus sulčių, 1 valgomąjį šaukštą skysto medaus, 1 valgomąjį šaukštą varnalėšų aliejaus arba ricinos. Tada pašildyti ant garų bei nestipriai įtrinti į galvos odą. po 20 minučių perplauti plaukus šiltu vandeniu;
■ Plaukus stiprinantis mišinys. Išmaišyti 1 arbatinį šaukštelį alijošiaus sulčių, 1 arbatinį šaukštelį skysto medaus, 1 arbatinį šaukštelį česnako sulčių su kiaušinio tryniu. Tokiu mišiniu patepti sruogomis paskirtytus plaukus, uždengti galvą polietileno plėvele bei aprišti medvilnine skarele. Po 20 minučių išplauti galvą šiltu vandeniu bei perplautiramunėlių arba dilgelių nuoviru (3 valgomuosius šaukštus sausų žiedų arba lapų užpilti litru karto vandens ir po 30 minučių nukošti). Tokiu būdu stiprinti plaukus reikia 2-3 kartus per savaitę 1,5-2 mėnesius.
Kaip matome, yra nemažai būdai, kuriais galima pasinaudoti, kovojant su tam tikromis ligomis. Pravartu išmanyti ir žinoti gamtos išteklių gydymosi būdus, jog būtų galima “išsivaduoti” iš ligų, nevartojant vaistų.
P,s, komentaruose labai daug patarimų apie plaukų priežiūrą, tad, jei kils kokių nors klausimų, tereikia juos paskaityti... smile emoticon
SĖKMĖS, TURĖKITE GRAŽIUS, SVEIKUS IR ŽVILGANČIUS PLAUKUS